НАЗВА ПРОЄКТУ: ОНЛАЙН-ОСВІТА ЯК ІНСТРУМЕНТ РОЗВИТКУ ГРОМАДИ
ДАТИ ПРОВЕДЕННЯ:
1.01.2021-30.05.2021
КООРДИНАТОР ПРОЄКТУ:
НГО «РОЗВИТОК ТА ІНІЦІАТИВА»
ПАРТНЕРИ ПРОЄКТУ:
НТУ «ДНІПРОВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА»
T-Update
ОПИС ПРОЄКТУ:
Проєкт спрямований на розвиток та методологічну підтримку цифровізації для громадських організацій та навчальних закладів Дніпропетровської області. 20 представників громадських організацій та університетів було обрано для вдосконалення своїх знань стосовно інтернет-інструментів та отримання навичок цифрової роботи. Тренери Нелія Лебідь та Юлія Бреус розробили програму тренінгу та забезпечили підтримку учасників під час їх навчання та проведення локальних заходів.
Проєкт реалізовувався за підтримки Європейського Союзу та програми «COVID-19: Civil Society Resilience and Sustainability» від Black Sea Trust for Regional Cooperation.
ПРОЄКТНА ДІЯЛЬНІСТЬ:
Проєкт включав 4 етапи:
- Опитування. Команда проєкту розробила опитування, щоб зробити якісний відбір учасників, визначити їх потреби та зробити підсумковий аналіз. Воно допомогло зробити програму більш корисною, цікавою та адаптованою.
- Онлайн-тренінг «Цифрові інструменти та методи фасилітації в роботі з молоддю». Тренінг тривав 3 дні та поєднав у собі методи фасилітації у цифровому світі, емоційні зв’язки через цифрове залучення, створення простору для онлайн-освіти - робота в групах, індивідуальний підхід, лабораторія з обміну досвідом партнерів, психологічна підтримка молоді в навчанні через Інтернет - проблеми, практичні кейси. Учасники працювали індивідуально та в групах з використанням теоретичних та практичних кейсів.
- Локальна діяльність. Учасники організовували окремі офлайн- та онлайн-заходи для поширення розробленої методології та залучали членів своїх організацій та співробітників університетів до дисемінації результатів проєкту.
- Методичний посібник. Він може застосовуватись регіональними органами влади як рекомендації цифровізації для офіційних та неформальних установ. Він був розроблений відповідно до потреб учасників та з використанням результатів проведених місцевих заходів.
В результаті проєкту представники організацій здобули навички та знання щодо роботи з молоддю в цифровому середовищі та отримали корисний інструментарій для своєї діяльності. Навчання учасників стало мультиплікатором отриманих навичок в їх організаціях та громадах.
В рамках проєкту «Онлайн-освіта як інструмент розвитку громади»було створено посібник «Онлайн-заняття для молоді: від старту до фінішу». Основна ідея посібника - створення методичної підтримки представників громадських організацій і навчальних закладів Дніпропетровської області в процесі реалізації онлайн-освіти Посібник має на меті допомогти викладачеві зробити навчання онлайн інтерактивним та цікавим. Зробити так, щоб учасники були залучені та активно взаємодіяли з викладачем і між собою.
Посилання на посібник (Українською):
Посилання на посібник (Англійською):
Координатор проєкту: Катерина Пряжнікова - priazhnikova.k.v@nmu.one